Relacja; Harcerski Bieg Terenowy 2024

 15 czerwca, o godzinie 10 rozpoczął się tegoroczny Harcerski Bieg Terenowy, podsumowujący wiedzę zdobytą podczas całego roku harcerskiego. Cała zabawa zaczęła się od apelu rozpoczynającego HBT na polanie. Harcerze zostali podzieleni na patrole, otrzymali mapy i ruszyli na przygodę. 

Wałdowski las przez półtorej godziny tętnił życiem, gdy harcerze szukali punktów w różnych jego krańcach. Pierwsza gra opierała się na ćwiczeniu umiejętności wiązania węzłów, nadawania komunikatów alfabetem Morse’a, a także rozpoznawania roślin. Nie zabrakło również małego co nieco o obrzędowości i poprawnym umundurowaniu. Po leśnym harcowaniu nastała przerwa na obiad i uzupełnienie sił w promieniach letniego słońca.  Druga gra miała miejsce w samym sercu Wałdowa Szlacheckiego. Tym razem harcerze powtórzyli najważniejsze fakty z historii harcerstwa, zakresu pierwszej pomocy, symboliki, orientacji w terenie oraz rozpoznawania tropów leśnych zwierząt.  

Po obejściu najgłębszych zakątków Wałdowa, w środku lasu miało miejsce świeczkowisko. Po śpiewach i zabawach, odbyła się krótka uroczystość, na której druhna Julia Knaak została mianowana fotografem drużyny. A także maskotka drużyny, Panda Remusia, została przekazana Wiktorii Cyrklaff za zaangażowanie w ciągu całego roku.  

Kapustę kiszoną 2 razy zagotować w wielkim garze, odlać wodę. W osobnym garnczku przetopić słoninę i wrzucić pokrojone kawałki mięsa. Mięso zrumienić i dodać 2 pokrojone w plastry cebule. Poddusić i dolać trochę wody. Gotować około 15 minut. Powstanie z tego gulasz. Po ugotowaniu wlać gulasz do kapusty kiszonej, wrzucić parę listków laurowych i ziele angielskie. Teraz przystępujemy do krojenia kiełbasy i boczku. Wrzucamy na roztopioną słoninę i dodajemy pokrojoną cebulę. Całość dusimy i wrzucamy do gara z kapustą. Grzyby namoczyć 1 godzinę i pokroić w paski. Wrzucić do gara z kapustą (nie no bez przesady grzyby w bigosie fuj). Wszystko gotować 2 godziny, dodać koncentrat pomidorowy, pół paczki sproszkowanej papryki. Ponownie gotować 2 godziny. Pod koniec gotowania dodać majeranek i zrobić zasmażkę z 3 łyżek mąki. Bigos będzie jeszcze smaczniejszy, gdy na drugi dzień podgotujemy go ponownie. 

To był super dzień przepełniony harcerskością w gronie przyjaciół i okazja do powtórzenia ubiegłego roku harcerskiego 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz