Relacja; Rajd Remusa 2026

 W dniach 19-21.06 odbyła się kolejna odsłona rajdu Remusa.

Rajd zaczęliśmy 9-kilometrową wędrówką z Białego Boru do Rudnika na pole kempingowe. Głównym tematem rajdu był sabotażysta. Po rozpakowaniu się od razu przystąpiliśmy do pierwszego zadania, rozkładania namiotów. Misją sabotażystów było przeszkadzanie nam. Na szczęście namioty zostały rozłożone na czas.


Po kolacji nie zabrakło zawierania sojuszy i typowania sabotażystów. Następnie odbyły się obrady, na których podejrzewaliśmy się nawzajem. Na koniec dnia poszliśmy nad jezioro i uroczyście otworzyliśmy tegoroczny rajd.

Gdy wszyscy spodziewali się zakończenia dnia ponownie wybraliśmy się poza naszą bazę, tym razem w las. Był to niezwykły moment dla trzech osób, a mianowicie druhna Laura, Roksana oraz druh Stanisław złożyli Przyrzeczenie Harcerskie i na ich mundurze można już zauważyć krzyże harcerskie. Serdecznie gratulujemy!

Zmęczeni długą wędrówką, poszliśmy spać.


Drugiego dnia od razu kadra odsłoniła przed nami namiot sabotażystów, gdzie znajdowały się wskazówki na ich temat. Niektóre rozpracowaliśmy od razu, a z innymi mieliśmy problem. Po oględzinach poszliśmy na pierwszą blok zajęć, które mieliśmy w zastępach. Kolejnym blokiem były aktywności sportowe, które prowadziły druhny: Marcelina i Lena. W ich trakcie graliśmy w „siatkówkę” balonami. Zajęcia zakończyliśmy grą terenową z druhną Martyną. Układaliśmy również słowa ze znalezionych liter.


Po kolacji znów udaliśmy się na obrady, tym razem z nowymi spostrzeżeniami dotyczącymi sabotażystów. Na koniec drugiego dnia odbyło się ognisko. Przed nim miała miejsce ważna uroczystość wędrownicza, ponieważ po drugiej stronie jeziora druh Szymon otrzymał swój naramiennik wędrowniczy. Z tej okazji podczas naszego ogniska gościliśmy przedstawicieli 21 GDW Myszojelnie oraz druhnę Karolinę.


Trzeci dzień zaczęliśmy wspólnym śniadaniem. Po nim sprzątaliśmy obozowisko. Tajemnicę naszych sabotażystów odkryliśmy podczas gry w „Mafię”. Byli to: dh Bartek, dh Michał, dh Wojtek, dh Lena, dh Agata oraz dh Ania. 

Po rozwiązaniu zagadki sabotażystów i spakowaniu obozowiska nadszedł czas pożegnań oraz powrotu do domu. Tegoroczny Rajd Remusa na długo pozostanie w naszej pamięci dzięki wspólnym przygodom, wyzwaniom i niezapomnianym chwilom spędzonym razem. 

Autorka: Julia Knaak

Korekta tekstu- Paulina Szewa 

Zdjęcia: Marcelina Paprotna