Chcę być harcerzem!

Chcesz być harcerką, czy może harcerzem?
To wspaniale! Nazywam się Ewelina i opowiem Ci wszystko, co warto wiedzieć, aby stać się jednym, bądź jedną z nas!

Najpierw ustalmy do jakiej drużyny powinnaś/powinieneś dołączyć.
Jeśli chodzisz do klasy czwartej, piątej lub szóstej, to jesteś w wieku harcerskim i odwiedzasz właśnie właściwą stronę, stronę 52 Drużyny Harcerskiej, której jestem drużynową :)
Jeśli chodzisz do klasy siódmej lub wyższej to znaczy, że jesteś w wieku starszoharcerskim, w takim wypadku zapraszam Cię na stronę 52 Drużyny Starszoharcerskiej, pod skrzydła Druha Bartka: 52 DSH Remus

Skoro wiesz już, w której drużynie czeka miejsce specjalnie dla Ciebie, nie pozostaje nic innego jak skontaktować się z drużynową lub drużynowym, albo po prostu przyjść na zbiórkę. Dołączyć do nas można przez cały rok!

Co dalej?

Jeśli po kilku zbiórkach stwierdzisz, że dobrze czujesz się w naszej drużynie i harcerstwo to coś dla Ciebie, poproś drużynowego o kartę przynależności, czyli dokument potrzebny do oficjalnego członkostwa w ZHP.

Teraz rozpocznie się przygotowanie do najważniejszego dnia w życiu każdego harcerza, czyli złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, oraz otrzymania Krzyża. Staniesz się wtedy stu procentowym harcerzem. Zanim to nastąpi musisz otworzyć próbę. Jest to zestaw zadań i informacji, które musisz znać aby móc nazwać się harcerzem. Nie ma się co martwić, bo próba nie jest trudna, zda ją każdy, kto aktywnie uczestniczy w zbiórkach i życiu drużyny, to nie jest sprawdzian na który masz się nauczyć. Na zbiórkach najczęściej w formie zabawy postaramy się wyjaśnić i opowiedzieć wszystko co konieczne.
W między czasie wydarzy się również ważna uroczystość, nadania Ci barw drużyny, znaczy to, że otrzymasz chustę w barwach drużyny, plakietkę drużyny (którą naszywamy na mundur) i naramienniki.
Nim się obejrzysz, okres próby dobiegnie końca i spodziewać się już możesz, że w najbliższym czasie spotkamy się wszyscy przy ogniu, do którego złożysz Przyrzeczenie, a na mundurze znajdzie się najprawdziwszy Harcerski Krzyż.