Zgodnie z tradycją prezentujemy podsumowanie udziału harcerzy naszej drużyny w Imprezach na Orientację. Od stycznia 2018 roku braliśmy udział w dwunastu imprezach, w co wliczają się dwie imprezy długodystansowe i jedna impreza rangi ogólnopolskiej.

zajmując miejsce trzecie dokładnie 4 razy,
a pierwsze miejsce aż 16 razy!

(Miejsca w TP: 2 1 1 1 1 1 3 1 2 1 3 1
Miejsca w TM: 3 1 1 1 1 3 1
Miejsca w TJ: 2 2 2 1 1 2 1)

W ciągu całego roku na imprezach wystartowało łącznie 41 zespołów składających się z harcerzy 52 drużyny i przy tym jedynie 15 razy znaleźliśmy się poza podium.

Dodatkowo:
Puchar Grudziądza 2018
W kategorii TD wszystkie pierwsze 5 miejsc należało do drużyny! Miejsce V zajął druh Krzysztof Włódyka, IV miejsce druh Filip Kuligowski (zaprzyjaźniona mandarynka), III miejsce druh Dawid Libera, II miejsce druh Kacper Stroński, natomiast I miejsce zajął druh Maciej Mróz. Druh Mateusz Majorkiewicz w kategorii TM zajął II miejsce.

Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2018
W kategorii TD piąte miejsce zdobył druh Dawid Libera, miejsce drugie druh Kacper Stroński a miejsce pierwsze druh Maciej Mróz! W wyższej kategorii, TM, naszą drużynę dumnie reprezentowali druh Kacper Bądkowski, który zajął drugie miejsce oraz druh Mateusz Majorkiewicz, który wywalczył złoto!

Musimy także wspomnieć o Drużynowych Mistrzostwach Polski w InO (nie liczonych w naszym podsumowaniu powyżej), w których zespół KInO Ekoton zdobył II miejsce i był to duży sukces, ponieważ połowę tego zespołu stanowili członkowie naszej drużyny.

Jak widać, ten sezon był bardzo dobry. Wzięliśmy udział w mniejszej ilości imprez względem roku 2017, jednak osiągaliśmy zdecydowanie leprze wyniki. Wszystkim harcerkom i harcerzom reprezentującym naszą drużynę bardzo dziękujemy za zaangażowanie, serdecznie gratulujemy każdego sukcesu i życzymy wielu przygód na trasach w roku 2019.

Zwykle nie mamy czasu na zdjęcia w trasie, ale udało nam się znaleźć takie zdjęcia "zza kulis" które można obejrzeć niżej :)