Chcę być Harcerzem!

Jeśli chcesz zostać jednym/jedną z nas...

Rekrutacja trwa cały rok, jeśli chcesz dołączyć do 52 DH "Remus" skontaktuj się z drużynowym, lub przyjdź na zbiórkę w piątek o 16:45.


Co dalej?

Jeśli po kilku zbiórkach stwierdzisz, że dobrze czujesz się w naszej drużynie i harcerstwo to coś dla Ciebie, poproś drużynowego o tzw. kartę przynależności, czyli dokumenty potrzebne do oficjalnego członkostwa w ZHP.

Teraz rozpocznie się przygotowanie do najważniejszego dnia w życiu każdego harcerza, tj. złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, oraz otrzymania Krzyża. Czyli staniesz się stu procentowym harcerzem. Zanim to nastąpi musisz otworzyć próbę. Jest to zestaw zadań i informacji które musisz znać aby nazwać się harcerzem. Nie ma się co martwić, bo próba nie jest trudna, zaliczy ją każdy, kto aktywnie uczestniczy w zbiórkach i życiu drużyny, to nie jest sprawdzian na który masz się nauczyć. Na zbiórkach najczęściej w formie zabawy postaramy się wyjaśnić i opowiedzieć wszystko co konieczne.
W między czasie wydarzy się również ważna uroczystość, nadania Ci barw drużyny, znaczy to, że otrzymasz chustę w barwach drużyny, plakietkę drużyny (którą naszywamy na mundur) i naramienniki.
Nim się obejrzysz, okres próby dobiegnie końca, i spodziewać się już możesz, że w najbliższym czasie spotkamy się wszyscy przy ogniu, do którego złożysz Przyrzeczenie, a na mundurze znajdzie się najprawdziwszy Harcerski Krzyż.