XIV Lokalna InO Ekotona; relacja

W dniu 12 stycznia 2019 roku odbyła się pierwsza w tym sezonie Impreza na Orientację, a była to XIV Lokalna InO Ekotona zorganizowana na Marinie Grudziądz. Naszą drużynę reprezentowało 7 zespołów.

Na początku odbyło się podsumowanie Pucharu Grudziądza w MnO 2018. W każdej kategorii nagradzane dyplomami było pierwsze 5 miejsc, natomiast zwycięzca w swojej kategorii otrzymywał piękny puchar. Pierwszy z drużyny na podium stanął dh. Mateusz Majorkiewicz zajmując w kat. TM II miejsce! Następnie wyczytano najlepszych zawodników w kategorii TD. Na pięć wywołanych nazwisk do naszej drużyny należało... 5! Tak, w roku 2018 nasi harcerze pokazali prawdziwą klasę. Miejsce V zajął dh. Krzysztof Włódyka, IV miejsce dh. Filip Kuligowski, III miejsce dh. Dawid Libera, II miejsce dh. Kacper Stroński, natomiast I miejsce zajął dh. Maciej Mróz. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Następnie rozpoczęła się część właściwa imprezy, czyli wyjście w teren. Mimo, że była to impreza miejska, w starszych kategoriach oprócz FotoInO nie zabrakło azymutów i buszowania po krzakach. Najdalsze punkty kontrolne znajdowaliśmy w pobliżu Dzieła Rogowego grudziądzkiej Cytadeli! Jak się później okazało, azymuty wyznaczaliśmy całkiem sprawnie, dlatego dh. Ewelina wraz z dh. Bartkiem zajęli I miejsce w kategorii seniorów, natomiast dh. Mateusz z koleżanką Nikolą w kategorii juniorów zajęli IV miejsce! Niestety, na wyniki młodszych kategorii jeszcze czekamy.

Tak oto pozytywnym akcentem rozpoczęliśmy kolejny sezon w InO, oby równie udany jak poprzednie! Dla wielu z naszych harcerzy było to impreza wyjątkowa, gdyż w roku 2019 wielu z nich przeszło do starszej kategorii wiekowej. Liczymy, że szybko się w niej odnajdą i odniosą jeszcze wiele napełniających nas dumą sukcesów :)