24 grudnia 2017

Relacja; Grudzień w Remusie

19 grudnia drużyna harcerska i gromada zuchowa z Wałdowa wspólnie z Druhem Tomkiem i Druhem Dyrektorem odbyła zbiórkę wigilijną.
Na zbiórce wybrzmiało wiele ciepłych słów, oraz pięknych piosenek. Jednak jak na drużynę turystyczną przystało, wyruszyliśmy również w podroż, zabraliśmy zuchy do pięciu rożnych państw i poznaliśmy tamtejsze świąteczne zwyczaje; tańczyliśmy w Hiszpanii, a w Grecji ratowaliśmy tonące statki razem z greckim Mikołajem. Cały czas jednak w głębi duszy każdy czekał na naszego Mikołaja, od którego w końcu otrzymaliśmy prezenty, te słodkie jak i takie grzejące w stópki, co zawsze chodzą w parach :)

W czwartek kilkunastu harcerzy reprezentowało drużynę na kolędowaniu, na Rynku w Grudziądzu. Zaśpiewaliśmy pastorałkę "na Willię" i roznosiliśmy przybyłym na rynek gorącą herbatę. Stamtąd również odebraliśmy Betlejemskie Światło Pokoju.A w niedzielę, o 11:00 w Sarnowie odbyła się piękna Msza Święta, podczas której wnieśliśmy do kościoła Światło Pokoju, zadbaliśmy także o oprawę Mszy, czytając Słowo Boże oraz śpiewając. Dziękujemy serdecznie Druhnie Weronice i Druhowi Tomkowi za niezawodną muzyczną pomoc.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz